Tag: ΚΎΠΕΛΛΟ

Τον πρώτο τίτλο στην ιστορία του στο γυναικείο βόλεϊ πανηγυρίζει ο Π.Α.Ο.Κ., καθώς στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών που διεξήχθη στο κλειστό δημοτικό γυμναστήριο Α' Ηλιούπολης επικράτησε με 3-0 σετ του Α.Ο. Θήρας.

Για την 2η φάση του Κυπέλλου Γυναικών Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. η ομάδα μας σε νοκ-αουτ αγώνα, νίκησε με 3-0 σετ την τυπικά γηπεδούχο ομάδα ΑΠΣ Άμιλλα στο Αʼ Κλειστό Ηλιούπολης και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση

Για την 1η αγωνιστική του Κυπέλλου Γυναικών Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. η ομάδα μας, σε νοκ-αουτ αγώνα, νίκησε με 3-1 σετ την ομάδα Πειραϊκός Σύνδεσμος στο ΔΓ Πειραιά Π.Σαλπέας και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση

Θυμίζουμε πως νωρίτερα ο Μάξι Λοβέρα του Ολυμπιακού βρέθηκε θετικός στον κορονοϊό και βάση πρωτοκόλλου οι παίκτες των “ερυθρόλευκων” πρέπει να μπουν σε καραντίνα και να υποβληθούν εκ νέου σε τεστ για τον ιό, με αποτέλεσμα ο τελικός να είναι αδύνατον να πραγματοποιηθεί την Κυριακή (30/8) όπως είχε προγραμματιστεί.

3/3 είχαν οι φιλοξενούμενες ομάδες στα προημιτελικά του Κυπέλλου Γυναικών. Οι Εσπερίδες νίκησαν στην Ηλιούπολη, ο Παναθηναϊκός στην έδρα του Παναθλητικού και η Ελευθερία Μοσχάτου στα Χανιά.